Preppers – Active shooter – Problematyka strzelanin szkolnych. Część 3
20 września na uniwersytet w rosyjskim Permie wtargnął uzbrojony w broń gładko lufową 18-letni student. W wyniku strzelaniny zginęło sześć osób, około trzydzieści zostało rannych. Kolejna tragiczna strzelanina szkolna powinna stać się impulsem do zweryfikowania krajowych procedur i rozwiązań systemowych w zakresie bezpieczeństwa. W trzeciej części cyklu Active shooter – Problematyka strzelanin szkolnych poruszam się w bliskim sąsiedztwie budzącego skrajne emocje pytania, czy Polska szkoła jest bezpieczna?
Multitactical.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2021
Preppers – Active shooter – Problematyka strzelanin szkolnych. Część 2
Aktywny strzelec ma na celu zabicie jak największej liczby osób w jak najkrótszym czasie. Atakuje z zaskoczenia, wybiera zamknięty obszar o wysokiej gęstości zaludnienia, poszukując ofiar tak długo dopóki ma czas i możliwość realizacji swojego zamierzenia. Czy statystyczny Polak wie jak się zachować w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia i życia? W drugiej części cyklu Active shooter – Problematyka strzelanin szkolnych przyglądam się edukacji bezpieczeństwa, jakie działania w tym zakresie podejmuje się w naszym kraju?
Multitactical.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2021
Preppers – Active shooter – Problematyka strzelanin szkolnych. Część 1
Większość osób kojarzy przebój „I Don’t Like Mondays” zespołu Boomtown Rats. Niewielu zdaje sobie sprawę, że bezpośrednią inspiracją do napisania tego utworu przez Boba Geldofa było szokujące wyznanie Brendy Spencer, nastolatki, która w 1979 roku w San Diego strzelała do uczniów podstawówki. Zapytana przez reportera o powód, wyjaśniła: „Nie lubię poniedziałków. To ożywia dzień”. Czy jesteśmy świadomi zagrożenia, jakim jest zjawisko active shooter?
Multitactical.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2021
Preppers – Bug-out Bag – Budujemy plecak awaryjny. Część 3
Dopóki zagrożenie jest mglistą perspektywą oddaloną o setki kilometrów, dopóty nie stanowi argumentu przemawiającego za przygotowaniem na podobny scenariusz. Konieczność ewakuacji to realna ekstrema, którą, nie tyle się lekceważy, co zupełnie nie bierze pod uwagę. Planowanie na wypadek niebezpieczeństwa powinno obejmować najbardziej nieprawdopodobny scenariusz, jakim dla każdego będzie opuszczenie miejsca zamieszkania. W takiej sytuacji plecak awaryjny staje się niezbędny.
Multitactical.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2021
Subarctica – Rufus – Powrót do przeszłości. Recenzja
Subarctica to książka tak niezwykła jak czytanie o ludziach wybierających rebelianckie kolizje z uznaną definicją świata. Rzecz z gruntu fascynująca bowiem skłania do refleksji nad istotą dynamiki miotającej w objęcia nieznanego. Ośmiela do zadawania pytań o pochodzenie energii nieustannie dopominającej samotnego pojedynku z naturą umysłu ludzkiego. Czy można to zbanalizować do przewodniej roli awanturniczego charakteru lub tylko niezgodnej z duchem epoki wewnętrznej potrzeby ekspresji, czy też oryginalnego manifestu przeszłości?
Multitactical.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone © 2021
Najnowsze komentarze